Top Channel/Xhaxhai tregon çfarë e provokoi 34-vjeçarin, e ëma me lot në sy kërkon ndihmë nga shteti

4 Просмотры
Издатель
Familjarët e Rudolf Nikollit, 34-vjeçarit që kreu sulmin me thikë brenda xhamisë në rrugën e Kavajës kanë folur për ngjarjen e rëndë duke treguar se merrte ilaçe për stres.


Xhaxhai ka zbuluar se ka marrë provokime nga persona në Klos dhe kjo gjë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë. Ai pretendon se 34-vjeçari ka rënë pre e bullizmit, ndaj ka qëlluar me thikë 6 besimtarë. Ndërsa e ëma me lot në sy tha se i biri është i pafajshëm dhe kërkon shërimin e djalit.

Xhaxhai i Rudolfit: Djali nuk ka pasur asnjë grindje asnjëherë. Në Klos vinte e bënte faljet. Kur ka ikur në Tiranë, një nga Klosi e ka bullizuar, e ka provokuar dhe e ka mbyllur atë çështje prokuroria dhe spitali. E kanë mbyllur herën e parë. Tani e kanë bullizuar prap në Tiranë, e kanë ngacmuar, e kanë thirrur tek xhamia dhe atëherë ka rënë viktimë.

Nëna e Rudolfit: Të më shërojnë djalin se nuk ka qenë ashtu. E di unë se si ka qenë ai. Kërkoj vetëm shërim. Ma hoqën nga puna, u largua nga puna, nga shoqëria, nga familja. Më shëroni djalin ju lutem. Nuk mund ta krahasoj me asnjë se është djali im. I lutem edhe imamit të xhamisë se është i pafajshëm, nuk është ashtu siç e tregonte televizori. Ju lutem të ndërhyjë shteti të ma shërojë djalin. Ka disa kohë që merr ilaçe për muaj që është kështu. Ka gati 6 muaj.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#RudolfNikolli#TopChannel
Категория
Другие игры
Комментариев нет.