Top Channel/ Vret shokun në lojën me pistoletë, po festonin mes miqsh. Dorëzohet vrasësi

2 Просмотры
Издатель
I ulur në tavolinë duke kaluar një mbrëmje me miqtë e tij, ku mes tyre njëri do të kthehet aksidentalisht në vrasësin e tij, Mehmet Qema, 27-vjeç i bën me shenjë shokut të tij që të largojë armën.


Por, shoku i tij Marius Dema, 28-vjeç vazhdon të luajë me vdekjen ndër duar, derisa arma shkrepet dhe e vret. Përveç Marius Demës që u vetdorëzua disa orë pas krimit, 4 shokët e të dyve që gjendeshin së bashku me ta, përtej orës policore, janë nën hetim për mos kallëzim krimi dhe veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës.

Autori u soll në vendngjarje disa orë më pas për të treguar se ku ishte hedhur pistoleta e krimit, ndërkohë që u shfaq i traumatizuar.

“As unë nuk e di se si ndodhi”, ka deklaruar para prokurorisë 28-vjeçari.

Dëshmitarët, mes tyre Eder Pjetra tregojnë se përpara vrasjes të rinjtë po qëndronin qetësisht dhe nuk kishin asnjë konflikt. Kurse për pajisjen që prodhon monedhat bitcoin ka shtuar se ky ambient i ishte dhënë me qira Marius Demës, i cili përveç vrasjes pritet të merret në pyetje edhe për laboratorin të zbuluar rastësisht.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#MehmetQema#MariusDema#TopChannel
Категория
Другие игры
Комментариев нет.